http://uroda.onet.pl/makijaz/bezbledny-demakijaz-6-przykazan,1,5115846,artykul.html
Zamień ten zabieg w swój codzienny rytuał. Wykonując go dobrze, unikniesz wielu kłopotów z cerą, a twoja twarz nabierze blasku. Ale czy na pewno wiesz, czym i jak zmywać makijaż?
Staranny demakijaż ułatwia skórze odnowę nocą i sprawia, że wygląda ona promiennie w ciągu dnia. Jeśli robisz go w pośpiechu i byle jak, na twarzy pojawiają się zaskórniki, a czasem i krostki. Nie rezygnuj z tego zabiegu, nawet jeśli się nie malujesz. Na skórze bowiem w ciągu dnia gromadzi się kurz, pot i łój, dlatego trzeba ją oczyścić, by ułatwić porom oddychanie. Nasze przykazania pomogą ci bezbłędnie wykonać ten zabieg.
1. Dopasuj zmywacz do potrzeb cery
Nowoczesne kosmetyki do demakijażu nie tylko myją skórę, ale także ją pielęgnują: nawilżają, natłuszczają lub wręcz odwrotnie - matują. Do skóry suchej wybierz mleczko, śmietankę, która lekko natłuszcza, albo delikatną piankę lub żel. Dobrze, by preparaty te zawierały m.in. oleje roślinne, kwas hialuronowy. Cerę wrażliwą oczyszczaj hypoalergicznym zmywaczem o lekko tłustej konsystencji. Skórę mieszaną, tłustą, łojotokową myj żelem lub pianką do cery tłustej. Kosmetyk usuwa nadmiar łoju, ściąga rozszerzone pory i zapobiega świeceniu się skóry. Zawiera też substancje antybakteryjne.
2. Myj dwa razy dziennie
Zanim rano wklepiesz krem na dzień, odśwież skórę mleczkiem, żelem, pianką albo po prostu przegotowaną wodą i tonikiem. Natomiast wieczorem zrób dokładny demakijaż, by mogła swobodnie oddychać. Nie nałożysz przecież kremu pielęgnacyjnego na umalowaną twarz, bo wtedy ranek powitasz z zaczerwienioną skórą lub opuchniętymi oczami.
3. Nie trzyj skóry
Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy lekki masaż dłońmi, aby rozpuścić nagromadzone na skórze zanieczyszczenia. Usuń pomadkę z ust, zataczając kółeczka. Policzki zmyj od skrzydełek nosa ku skroniom, brodę i szyję - kolistymi ruchami, czoło - pionowymi, w kierunku włosów. Weź pod lupę miejsca, w których pojawia się dużo zaskórników.
4. Troskliwie potraktuj partie wokół oczu
Powieki i skórę pod oczami oczyszczaj preparatem przeznaczonym specjalnie do demakijażu oczu. Jeśli stosujesz tusz wodoodporny, wybierz płyn dwufazowy. Umieszczony w wodzie olej poradzi sobie z najbardziej trwałym kosmetykiem. Wręcz idealne są też preparaty do oczu wrażliwych: oczyszczają dokładnie, a przy tym łagodnie, bo nie wysuszają delikatnego naskórka. Zmywaj oczy powoli. Płatek kosmetyczny nasączony płynem przyłóż do oka na kilka sekund, po czym delikatnie zmyj tusz i cienie, przesuwając płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Powtórz to kilka razy.
5. Starannie spłucz kosmetyk
Jeśli myjesz twarz żelem lub pianką, najpierw zwilż skórę przegotowaną wodą, a potem nałóż kilka kropli preparatu, rozcieraj go, aż utworzy się pianka, po czym dokładnie ją spłucz. Robiąc demakijaż mleczkiem albo śmietanką, zwilż preparatem płatek kosmetyczny i zmywaj nim twarz. Nadmiar mleczka czy śmietanki zbierz czystym płatkiem. I zupełna nowość w demakijażu! Dermatolodzy radzą, aby po takim zabiegu twarz spłukać wodą przegotowaną, nisko zmineralizowaną albo świeżą oligoceńską. W przeciwnym wypadku może dojść do niekorzystnych zmian we florze bakteryjnej skóry i pojawienia się podrażnień.
6. Zakończ zabieg tonikiem
Starannie umytą i osuszoną twarz przetrzyj tonikiem. Kosmetyk ten odświeża skórę i przywraca jej naturalny odczyn pH. Działa też łagodząco i przeciwzapalnie. Tonik dobierz do swojej skóry. Ten do suchej zawiera składniki nawilżające, wrażliwą zaś przemyj tonikiem, który uszczelnia kruche naczynka i działa kojąco, powinien więc zawierać wyciąg z miłorzębu japońskiego, rutynę i bisabolol. Do tłustej, mieszanej i trądzikowej użyj preparatu, który ma w składzie substancje bakteriobójcze i ściągające pory. Tak oczyszczona cera jest gotowa na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego. Możesz więc go wklepać.
czarna porzeczka ma okropny zapach, nie pasuje mi:(
OdpowiedzUsuń